OREW Ośrodek Rehabilitacyjno-Wychowawczy
2019
23.10.2019

Z wizytą w Tatrzańskim Centrum Edukacji w Zakopanem

Piękna złota jesień zachęca nas do wycieczek. Tym razem odwiedziliśmy Tatrzańskie Centrum Edukacji w Zakopanem. Czekało tan nas wiele ciekawych przyrodniczych atrakcji. Edukacyjny spacer po Centrum okazał się wspaniałym multimedialnym kompendium wiedzy o Tatrach - przyrodzie, zagrożeniach.


Mieliśmy okazję zobaczyć ogromną makietę Tatr, realistyczne zwierzęta parku, trójwymiarowe makiety łąki i lasu. Mogliśmy również zajrzeć do jaskini, bardzo przypominającej prawdziwą, jest tak samo chłodna i powoli sączy się w niej woda .Można w niej usłyszeć mieszkańców podziemi. W każdej sali jest multimedialny pokaz a w jednej z nich technologia 4D, która zapewniła nam dodatkowe wrażenia: podmuchy „wiatru”, gwałtowne ruchy fotela.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy także do miejsca, gdzie mogliśmy zobaczyć "podwodny świat". To był niezapomniany dzień :) Grupa V i IX pozdrawia :)

Nasza strona korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach użytkowników. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę prywatności.